Burgas dovolená Bulharsko 2018

Bulharsko Burgas Bulharska
Bulharsko dovolená Bulharsko hotel
Bulharsko
Bulharsko ubytování
Burgas
Bulharsko - Burgas

Burgas - Bulharsko

Bulharsko - Burgas

Levná dovolená Burgas


Burgas má vlastní mezinárodní letiště. Je malé a má pouze dvě odbavovací místa. V příletové hale je jeden malý obchod a dvě směnárny. Jakmile vyjdete z letiště dostanete se pouze na parkoviště autobusů cestovních kanceláří. Když budete hledat místní autobus, který by Vás odvezl přímo do Burgasu tak musíte vyjít z celého areálu letiště a přejít silnici. Autobus prý stojí 1 Leva, my si vzali taxi. Když vyjdete z letištní haly hned vás budou totiž atakovat řidiči taxíků a nabízet odvoz za 30 Leva (15 Eur) a když budete odmítat dostanete se na 20 Leva což pro čtyři lidi je už pohoda a lepší než trmácení autobusem. Autobus jede na jižní nádraží Burgasu (avtogara jug) a shodou okolností jsme měli poblíž i náš hotel Bulair. Byli jsme ubytováni v docela hezkém pokoji (s koupelnou) za nějakých 28 Eur (se snídaní) na noc pro dvě osoby s klimatizací, tv, ledničkou.
Pláž v Burgasu je vlastně jen jedna, písečná, dlouhá asi 4km a široká asi 30 metrů. Pro mě první pohled byl opravdu úchvatný - vypadalo to jako pláže v Amerických filmech. Na pláži je spousta mušliček a moře se každý den kolem 4 hodiny odpolední stávalo bouřlivější a dělalo skvělé vlny, takže se dalo výborně blbnout. Moře bylo i v polovině září dost teplé ale bohužel na celé pláži bylo otevřeno jen jedno občerstevení a jeden bar (na začátku pláže) ale zato moc pěkný, s lehátky na pláži, slunečníky a výbornými koktejly za nějakých 5 leva. Hned za pláží je podél celé její délky zelený upravený park, kde se můžete procházet ve stínu a dát si oběd v některé z několika restaurací.
Přímo v centru města, které je vlastně hned asi 300m od jižního nádraží je spousta kavárniček a restaurací, je zde živo i ve večerních hodinách, spousta lidí a ještě levnější koktejly :-) Každý večer si můžete udělat pěknou procházku od pobřeží, přes bulevár Alexandrovská k náměstí ruského vojáka Aljoši a zpět. Ulice jsou plné mladých lidí a Bulharky se oblíkají docela odvážně, takže je i na co koukat. Pokud jde o ceny potravin a zboží, je Burgas levný, asi tak jako u nás ve středně velkých městech, na rozdíl například od Nesebaru kde je to i dva krát dražší. Dopravní spojení z Burgasu a do Burgasu jsou opravdu moc dobré ikdyž docela drahé (když si to vezmete na místní poměry) - například z Burgasu do 20km vzdáleného Nessebaru stojí lístek 5 Leva. My si opět vzali taxi za 30 leva pro čtyři osoby, ale o tom už na další stránce o městě Nesebar.

BurgasBurgas BurgasBurgas
Bulharsko - Burgas
Aktuality 19.02.2018 zájezd Bulharsko Burgas
Bulharsko zájezdy
Burgas letecky již od 19 Eur - nové akční ceny od SkyEurope
Zájezdy Bulharsko - v průběhu prodej zájezdu Burgas 2018
Bulharská měna je Leva a aktuální kurz je 100 KČ = 7,7 BGN
Ubytování v Bulharsku v soukromý - nové pensiony Burgas v nabídce